Nereden
Nereye
Tarih
27 Mayıs 2020 Çarşamba

Ucuz otobüs bileti almak için varış, kalkış ve tarih seçin

Fiyatlarımız firma fiyatlarıyla birebir aynıdır,
ek ücret ve komisyon alınmamaktadır.

En Çok Alınan Otobüs Biletleri

ANKARA İSTANBUL Otobüs Bileti
20 TL'den başlayan bilet fiyatları Bilet Al
ANKARA MERSİN Otobüs Bileti
42 TL'den başlayan bilet fiyatları Bilet Al
MERSİN ANKARA Otobüs Bileti
35 TL'den başlayan bilet fiyatları Bilet Al
İSTANBUL ANKARA Otobüs Bileti
25 TL'den başlayan bilet fiyatları Bilet Al
ANKARA KAYSERİ Otobüs Bileti
25 TL'den başlayan bilet fiyatları Bilet Al
İZMİR ANKARA Otobüs Bileti
100 TL'den başlayan bilet fiyatları Bilet Al
ANKARA ADANA Otobüs Bileti
80 TL'den başlayan bilet fiyatları Bilet Al
ANKARA GAZİANTEP Otobüs Bileti
80 TL'den başlayan bilet fiyatları Bilet Al
KAYSERİ SİVAS Otobüs Bileti
20 TL'den başlayan bilet fiyatları Bilet Al

Uygun Otobüs Bileti Fırsatları

ADANA İSTANBUL Otobüs Bileti
400 TL'den başlayan bilet fiyatları
ANKARA SİVAS Otobüs Bileti
60 TL'den başlayan bilet fiyatları
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA) FATSA Otobüs Bileti
250 TL'den başlayan bilet fiyatları
İSTANBUL AKSARAY Otobüs Bileti
380 TL'den başlayan bilet fiyatları
Nizip DENİZLİ Otobüs Bileti
260 TL'den başlayan bilet fiyatları
İZMİR MALATYA Otobüs Bileti
300 TL'den başlayan bilet fiyatları
AFYON MERSİN Otobüs Bileti
150 TL'den başlayan bilet fiyatları
ANKARA Alanya Otobüs Bileti
170 TL'den başlayan bilet fiyatları
RİZE AMASYA Otobüs Bileti
165 TL'den başlayan bilet fiyatları
ANKARA GAZİANTEP Otobüs Bileti
200 TL'den başlayan bilet fiyatları
ANKARA ORDU Otobüs Bileti
170 TL'den başlayan bilet fiyatları
BODRUM İSTANBUL (SAMANDIRA) Otobüs Bileti
225 TL'den başlayan bilet fiyatları
ANKARA ANTALYA Otobüs Bileti
150 TL'den başlayan bilet fiyatları
İSTANBUL (Esenler) BURSA Otobüs Bileti
60 TL'den başlayan bilet fiyatları

Ucuz Otobüs Bileti Fiyatları

Kalkış Varış Firma Fiyat
Tekirdağ Bursa Metro Turizm 220 TL
Ankara Sakarya Malatya Kayısıkent Turizm 100 TL
Diyarbakır Balıkesir Star Batman 300 TL
Zonguldak Ankara Hassoy Turizm 90 TL
Diyarbakır Erzurum Öz Bingöl Turizm 120 TL
Zonguldak İstanbul Metro Turizm 155 TL
Hatay Eskişehir Metro Turizm 250 TL
Esenler Karaman Metro Turizm 300 TL
Sakarya Esenler Isparta Petrol 120 TL
Mardin Bayburt Cesur Bingöl Seyahat 260 TL
Ankara Aydın Metro Turizm 160 TL
Kayseri Manisa Muş Yolu Turizm 150 TL
İstanbul Mardin Villa Seyahat 350 TL
Trabzon İzmir Kanberoğlu Turizm 350 TL
İzmit Malatya Muş Yolu Turizm 250 TL
Adana Çorum Süha Turizm 170 TL
Mersin Osmaniye Star Diyarbakır 40 TL
Antalya Balıkesir Isparta Petrol 180 TL
Kahramanmaraş Trabzon Cesur Bingöl Seyahat 250 TL
Bursa Manisa Metro Turizm 100 TL
Bursa Gaziantep Lüks Batman Seyahat 250 TL
Kayseri Çorum Metro Turizm 120 TL
Malatya Gümüşhane Turay Seyahat 175 TL
Kahramanmaraş Osmaniye Metro Turizm 40 TL
Esenler Batman Siirt Has 350 TL

Otobüs Bileti

Karayolu ulaşımı ülkemizde en çok tercih edilen ulaşım türüdür. Bu nedenle de seyahat için seçilen ulaşım tercihleri genelde otobüs seyahatleri olmaktadır. Seyahat süresi olarak çok elverişli bir tercih olmamakla birlikte birçok insanın ilk tercihidir. Kimileri alışkanlıklarından vazgeçemediği için kimileri ekonomik olduğu için otobüs seyahatlerini tercih eder. Hal böyle olunca geniş bir kitle otobüs bileti alırken bir çok kriter ve seçeneği göz önünde bulunduruyor. Herkesin tercih ve ihtiyaçları farklı olsa da temelde herkes uygun fiyat, konforlu seyahat, güler yüzlü hizmet, temiz ve teknolojik otobüsler, mola ve dinlenme yerleri gibi özellikleri dikkate almaktadır.

Karar verdiğiniz an gidip biletinizi seçtiğiniz firmanızdan alıp otobüse biner ve seyahate başlayabilirsiniz. Tabi ki bu çok hızlı karar veren veya acil işi olanlar için uygun seçenektir.  Planlı seyahatleri olanlar öncelikle seyahat güzergâhlarında çalışan firmaları saptamak zorundadırlar. Yüzlerce firma olsa da sonuçta hepsi her yere sefer düzenlemiyor. Güzergâhı uygun olan firmaları bulduktan sonra size uygun olan saatlerde seferleri olan firmaları seçilebilir veya seçtiğiniz firmanın sefer saatlerine göre seyahatinizi düzenleyebilirsiniz.

Bilet fiyatları konusuna gelirsek aynı güzergâhı seyretseler bile farklı fiyatlı firmaları karşılaştırmanız gerekecek. Örneğin A şehrinden B şehrine giden bir firmadan 55 TL'ye bilet bulabilirken başka bir firmadan 50 TL'ye bulabilirsiniz. Seyahat için en önemlisi en ucuz bilet değil en uygun bilettir. Yani fiyatı, konforu, hizmeti gibi birçok özellik biletin uygun olup olmadığını gösterebilir. 

Gelişen teknoloji ile çok konforlu otobüsler, teknoloji ile donatılmış koltuklar otobüs seyahatini oldukça cazip bir hale getiriyor. Rahat koltuklarda evinizdeki rahatlığı anımsayabilir hatta önünüzdeki ekrandan film izlerken kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz. Ayrıca artık birçok otobüs seyahatinde telefonlarınızı şarj edebilirsiniz.  Otobüsün temiz olması seyahatin keyifli geçmesi için çok önemli bir etkendir. Hoş kokulu temiz bir otobüste seyahat etmek sizi yormazken kötü kokulu ve hijyen sorunu olan bir otobüs size seyahati zorlu bir hale getirebilir.  

Bilet seçimi yaparken seyahat bilgilerinin hepsine ulaşabilmek çok önem taşıyor. Örneğin yolculuğun tahmini süresi seyahatinizi planlamanıza yardımcı olabilir. Mola ve dinleme yerlerini önceden bilmeniz mola ve dinlenme yerlerinin temiz ve güzel olup olmadığını araştırmanızı sağlayabilir. Öte yandan güler yüzlü hizmet bilet alırken veya seyahat esnasında yolcuların aradığı ve firmaların dikkat ettiği artı bir özellik ve niteliktir. Kimse seyahatinde somurtkan yüzler ve anlayışsız kişiler görmek istemez. 

Bahsettiğimiz konular ve özellikler bilet alırken önem taşıyan seyahatinizi kolaylaştıracak bilgiler içermektedir. Artık otobüs seyahati tercihi yaparken firmaları karşılaştırma ve değerlendirme seçenekleri kullanılmaktadır.

Otobüs Bileti Nasıl Alınır?

Günümüzde otobüs firmalarının nerdeyse tümünün birer web sayfası var ve bu web sayfalarından online olarak otobüs bileti satışı yapmaktadırlar. İnternetten bilet alırken yapmanız gereken istediğiniz firmayı seçmek, web sayfasını ziyaret etmek, seyahat güzergâhınızı ve tarihinizi seçmek, uygun seferi bulmak, istediğiniz koltuğu seçmek, yolcu bilgilerinizi doldurmak ve ödeme için sunulan tercihlere göre ödeme işlemini kredi kartınız ile gerçekleştirmektir.  Hepsi bu kadar basit. Ayrıca bilet alırken yapılan işlemleri kendiniz gerçekleştirdiğiniz içinde yanlış anlaşılma gibi bir sorununuz da kalmayacaktır. Bir de otobüs firmalarının web sayfaları dışında otobüs bileti satışı amacıyla kullanılan web siteleri de internetten otobüs bileti alabilmenizi sağlar. Bu siteler farklı otobüs firmalarının sefer ve otobüs bilgilerini toplu olarak size sunabilir. Yani bütün firmaların web sayfalarını tek tek ziyaret etmek yerine birden çok firmanın otobüs sefer bilgilerini tek bir web sayfasında görebilirsiniz. Bu yöntem size hem zaman kazandırır hem de daha sağlıklı firma, sefer ve bilet karşılaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Online Otobüs Bileti Almak Güvenli Mi?

Online alışveriş ihtiyaçlarımızın bir çoğunu internet üzerinden ve hızlı bir şekilde gidermemizi sağlamıştır. İnternetten yapılan her alışveriş gibi otobüs biletinizi internetten alırken güvenilir siteler tercih ederseniz ödeme ve kredi kartı bilgilerinin güvenliği açısından hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Kredi kartlarınızın bilgilerini korumak için güvenilir yöntemler kullanan sitelerde kart bilgilerinizin çalınması söz konusu olamaz. Ayrıca kişisel bilgileriniz siz izin vermediğiniz sürece firma ve sizin aranızda kalır. Eğer kampanya ve bilgilendirmelerden haberdar olmak ister ve bunun için kişisel bilgilerinizin (isim, soy isim, telefon vb.) kullanılmasına izin verirseniz size uygun teklif ve haberler için kişisel bilgilerinizi kullanabilirler.

Aldığım Bilette Sorun Olur Mu?

İnternetten aldığınız bilet ile sorun yaşamazsınız. Çünkü kullanılan sitelerde sizin seçtiğiniz sefer ve koltuk, biletiniz için ödeme yapar yapmaz size tanımlanır. Burada önemli olan doğru sefer ve koltuğu seçmeniz, kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde kayıt etmenizdir.  Gerçi internetten bilet alırken gerek bilgilerinizi yazarken gerek sefer ve koltuk seçimi yaparken bir yanlışlık yapsanız bile bu yanlışlığı isterseniz hem yine web sitesi üzerinden hem firmanın müşteri hizmetleri telefonlarından hem de otobüse bineceğiniz yerdeki firma acentelerinden düzeltebilirsiniz.  

Alınan Otobüs Biletinde Fiyat Farkı Var Mı?

Bazı firmalar internete özel kampanyalar yaparak online bilet satışlarında daha ucuza bilet bulmanızı sağlayabilirler. Ayrıca üyelik sistemi olan firmalar size puan veya para biriktirecek bir sistem sunarlar. Siz biriken puanlarınızla yeni biletler alabilirsiniz. Böylece hiç ödeme yapmadan puanlarınızla bilet satın almış olabilirsiniz. 

Aldığım Otobüs Biletini İptal Edebilir  ya da Değiştirebilir miyim ?

İnternetten alınan otobüs biletlerinizi tercih ettiğiniz firma eğer iptal hakkı tanırsa iptal edebilirsiniz. İptal hakkınız olup olmadığını biletinizi satın alırken size sunulan satış sözleşmesinden öğrenebilirsiniz. Bazı firmalar ise siz internetten biletinizi alırken iptal hakkı isteyip istemediğinizi sorar. Eğer iptal hakkı isterseniz çok cüzi bir fark ücreti çıkartabilirler. 

İnternetten aldığınız otobüs biletinizi yine internetten üzerinden veya müşteri hizmetlerini arayarak değiştirebilirsiniz. Değiştirme işlemi gerçekleştirebilmeniz firmadan firmaya farklılık gösterebilir. Bazı firmalar bir kez bilet değişikliği hakkı tanırken bazı firmalar birden çok değişiklik hakkı tanıyabilirler. 

Biletler.com’dan Otobüs Bileti Almanın Avantajları

İnternetten bilet almak geleneksel yöntemlere göre daha kolaydır. Oturduğunuz yerden istediğiniz gün ve saati belirleyip uygun firmayı seçerek, ücretleri karşılaştırarak ve tüm sefer bilgilerini görerek bilet almak sizi kötü ve bilinmedik bir seyahat macerasından kurtarabilir. Birçok firmanın bilgilerini karşılaştırarak artı ve eksi yönlerini keşfedebilir firma tercihinizi buna göre yapabilirsiniz. Ayrıca ucuz fiyat şansı, indirim, promosyon, puan gibi avantajları sayesinde size en uygun fiyatlı bileti almanızı sağlar.

Uçuşlarınız hazırlanıyor, lütfen bekleyin...